Godzilla er en ROCK STAR!!! Og det er ikke til diskussion. Det forhindrer dog ikke Lucha 1 og Lucha 2 i at snakke den nye Godzilla-film til døde i en blodrus af begejstring og tilbedelse, der er en gud værdig. For det er Godzilla også. Der er også tid til tegneserier (nogle af dem også om Godzilla). Let’s Lucha!!!
Henning (Lucha 1) og Michael (Lucha 2) tager følgende titler under kærlig (og ikke så kærlig) behandling:
Godzilla – film af Gareth Edwards. Kører i en monsterbiograf nær DIG lige nu!!!
Godzilla: Gangsters and Goliaths af John Layman og Alberto Ponticelli. Denne gang en tegneserie. For det er jo det, som det her podcast BØR handle om.
Godzilla 1 af Simon Gane og Duane Swierczynski.
Amazing Spider-Man: Family Business af Mark Waid, James Robinson, Gabriele Dell’Otto og Werther Dell’Edera. Endnu en ORIGINAL GRAPHIC NOVEL fra Marvel. Eller noget.
Original Sin #1 af Jason Aaron og Mike Deodato. Another month, another crossover event thingy.
The Auteur #1-3 af Rick Spears og James Callahan. Ikke for sarte sjæle!!!
In Godzilla we trust. Og smut så i biografen med dig!!!